Menorca

Menorca, nejvýchodnější z Baleárských ostrovů, je místo přírodních a historických krás a zajímavostí. Menorca je známá jako nejčistší místo Španělska. Na pouhých 700 km2 zde naleznete panenskou přírodu, překrásné zátoky a zachovalou tradiční kulturu i gastronomii. I proto byl ostrov Menorca prohlášen v roce 1993 za biosférickou rezervaci UNESCO.

Menorca je ideálním místem pro odpočinek, protože skrývá v každé vesnici, v každém domě a každém centimetru svého pobřeží zdroj klidu a pozitivní energie. 

Menorca je přírodní ráj, ostrov piniových hájů, pastvin a bujných zahrad. Příznivé vlhké klima proměnilo menší sestru Mallorcy doslova v botanickou zahradu – „zelený ostrov“ baleárského souostroví. Není divu, že u malířských stojanů v místním plenéru potkáte umělce doslova z celého světa.

Ostrov je geologicky rozdělen na dvě odlišné části, které dávají tamnímu kraji svébytný ráz. Zatímco sever je typický svými dramatickými scenériemi a vysokými útesy, půvaby krajiny na jihu ostrova se skrývají v bujnější vegetaci, hlubokých kaňonech, romantických zákoutích a rajských zátokách.

Na Menorce najdete oblasti s nejvyšším stupněm ochrany přírody na světě. V roce 1993 byl ostrov vyhlášen světovou biosférickou rezervací pod záštitou UNESCO.

Pobřeží ostrova je dlouhé 290 kilometrů a strmá skaliska se zde střídají s romantickými zákoutími a plážemi. Nejdelší písečná pláž nese název Son Bou a lemuje jižní část ostrova.

Menorca je pravidelně „hvězdou“ nejrůznějších cestovatelských anket. V jedné z těch posledních byly zátoky Macarella a Macarelleta na jihozápadě ostrova zařazeny mezi 35 míst s nejčistší vodou na světě.

Počasí na Menorce

Středomořské podnebí dodává krajině zeleň po celý rok. Vody omývající ostrov vás oslní svou sytě modrou barvou. Po celý rok je na Menorce mírné podnebí s průměrnou roční teplotou 17 ºC. Na jaře se Menorca promění na květinový ráj – duben a květen jsou nejlepší k malebným procházkám po ostrově. Podzim přichází na Baleáry mnohem pozdeji než u nás a je na Menorce velmi teplý a i moře má ještě teplou vodu. Na podzim na ostrově dozrávají citrusové plody.

  •  

 


Menorca - seznam zájezdů

Nebyla nalezena žádná data.
Novinky e-mailem
 
 
Kontakty
 

CK Karavan s.r.o.

Moskevská 637/6
460 01 Liberec IV - Perštýn
tel.: 485 105 510, 485 105 251
e-mail: info@ck-karavan.cz

 
Rychlé vyhledávání
 
icoKal
icoKal
 
Počasí