Poznáváme Dalmácii - Autobusová doprava

POBYTOVĚ - POZNÁVACÍ ZÁJEZD

Typ ubytování: Vila
Poloha: nedaleko pláže
Lokalita: Chorvatsko / Makarská riviéra / Dalmácie
Doprava: AutobusPobytově - poznávací zájezd na Makarské riviéře
Plitvická jezera - Krka - Šibenik - Červené a Modré jezero - Split - Dubrovník - Zadar - Nin

Tyrkysová jezera, impozantní vodopády, bílé skály - není divu, že Plitvická jezera jsou nejen přírodním skvostem Chorvatska, ale i přírodní památkou UNESCO. Navštívíme tento národní park, ale také vodopády řeky Krka - místa, kde se točila legendární mayovka Poklad na stříbrném jezeře. Dále pak historická města jako jsou Split a Dubrovník - toto všechno a mnoho dalšího je náplní tohoto velmi oblíbeného poznávacího zájezdu.

Ubytování u tohoto zájezdu je zajištěno na Makarské riviéře v hotelech s polopenzí nebo ve vilách bez stravy nebo s polopenzí. Po celou dobu tohoto pobytově - poznávacího zájezdu je ubytování na jednom místě.


Doporučená částka na vstupy dle programu: cca 375,- HRK (bez fakultativních výletů a vstupů, ceny vstupů jsou pouze orientační!)

*Změna programu vyhrazena

Cena nezahrnuje: povinnou pobytovou taxu, fakultativní výlety a služby, vstupy, povinný poplatek za průvodce v Dubrovníku a vjezd do města, komplexní cestovní pojištění, případný příplatek za jednolůžkový pokoj


Ve dnech individuálního volna můžete na místě zakoupit tyto fakultativní výlety:

- FISHPICNIC - celodenní výlet lodí (cca 4 hodiny plavby) s koupáním. Grilování ryb, alko a nealko nápoje po celou dobu plavby v ceně výletu (cca 200 HRK)
- ostrov Korčula - celodenní výlet lodí (cca 7 hodin plavby), oběd a nápoje v ceně výletu (cca 300 HRK)
- pohoří Biokovo a Svatý Jura (nejvyšší bod pohoří Biokovo - 1 762 m n. m.), malé pohoštění v ceně výletu (cca 250 HRK)
- rafting na řece Cetině - 8 km dlouhý úsek, v ceně výletu transfer, zapůjčení vybavení, skiper (cca 200 HRK)
- Medžugorje - poutní místo v Bosně a Hercegovině - k uskutečnění tohoto výletu je zapotřebí minimálně 7 osob (cca 280 HRK)

Ceny fakultativních výletů jsou pouze orientační!Nástupní místa bez příplatku:
Liberec - čas odjezdu cca 18:00 hod., čas příjezdu cca 12:00 hod.
Jablonec nad Nisou - čas odjezdu cca 18:15 hod., čas příjezdu cca 11:45 hod.
Turnov - čas odjezdu cca 18:45 hod., čas příjezdu cca 11:15 hod.
Mnichovo Hradiště - čas odjezdu cca 19:00 hod., čas příjezdu cca 11:00 hod.
Mladá Boleslav - čas odjezdu cca 19:15 hod., čas příjezdu cca 10:45 hod.
Praha - čas odjezdu cca 19:45 hod., čas příjezdu cca 10:15 hod.
Brno - čas odjezdu cca 22:45 hod., čas příjezdu cca 7:15 hod.
 

Nástupní místa za příplatek:
Děčín - svoz* do/z Liberce za příplatek 350,- Kč/osoba - čas odjezdu cca 16:30 hod., čas příjezdu cca 13:30 hod.
*svoz zajišťujeme od dvou osob, CK si vyhrazuje právo na zrušení svozu

 

Program zájezdu

1. den - 1. den:

odjezd v pozdních odpoledních hodinách - noční přejezd

2. den - 2. den:

prohlídka národního parku Plitvická jezera (vstupné cca 130 HRK), soustava 16 jezer spojených vodopádovými kaskádami s křišťálově průzračnou vodou, ubytování

3. den - 3. den:

individuální program - relaxace, koupání, možnost zakoupení fakultativního výletu

4. den - 4. den:

odjezd do Šibeniku - krásné přístavní město z 11. století - prohlídka centra, návštěva vodopádů řeky Krka (vstupné cca 90 HRK)

5. den - 5. den:

individuální program - relaxace, koupání, možnost zakoupení fakultativního výletu

6. den - 6. den:

návštěva Červeného a Modrého jezera u městečka Imotski. Krasovo-seismická jezera - Červené jezero – původně (stejně jako Modré jezero) podzemní jezero, které se zřícením stropů podzemních síní a chodeb stalo povrchovým. Jeho stěny se tyčí téměř kolmo přibližně 200 metrů nad hladinu (podle stavu vody). Červenou barvu způsobuje oxid železa. Obrovitý závrt je přes 500 metrů hluboký, průměr má 200 metrů. Hloubka vody je v průměru 300 metrů. K jezerní hladině nelze sestoupit. Modré jezero - rovněž leží v obrovském závrtu, v jakémsi 200 metrů hlubokém trychtýři. Je 800 metrů dlouhé a 500 metrů široké. Hloubka vody kolísá od 20 do 90 metrů, podle síly podzemního přítoku. Jezero dokonce občas vysychá. K jezerní hladině lze serpentinovou cestou sestoupit. Split - prohlídka největšího města na chorvatském pobřeží, jehož Diokleciánův palác je zapsán do listiny nejvýznamnějších památek UNESCO

7. den - 7. den:

celodenní výlet do Dubrovníku (povinný poplatek cca 5 EUR/osoba za místního průvodce a vjezd do Dubrovníku) - prohlídka historického centra města s katedrálou, paláci a hradbami (vstupné na hradby cca 150 HRK)

8. den - 8. den:

individuální program - relaxace, koupání, možnost zakoupení fakultativního výletu

9. den - 9. den:

v dopoledních hodinách odjezd do města Zadar – prohlídka historického centra pátého největšího města Chorvatska. Po prohlídce Zadaru návštěva královského města Nin s cenným historickým centrem - leží přibližně 15 km severozápadně od Zadaru na malém ostrůvku, obklopeném mělkou lagunou s výskytem léčivého bahna. Krásné pláže obklopené solnými poli a pozůstatky Římské říše se určitě vyplatí navštívit. Podle starých dokumentů již Římané využívali léčivé bahno a sůl, ktrerá se zde těží dosud. Významnou památkou je i kostel sv. Kříže, který zde stojí již od 9. století. Zajímavostí stavby je to, že se jedná o nejmenší katedrálu na světě. Ve večerních hodinách odjezd do ČR

10. den - 10. den:

příjezd do ČR v ranních až poledních hodinách

 

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autokarem, 7x ubytování na Makarské Riviéře v hotelu s polopenzí (dvoulůžkové pokoje se sprchou/WC) nebo ubytování ve vilách s polopenzí nebo bez stravy (dvoulůžkové pokoje se soc. zařízením, kompletně vybavená kuchyň s lednicí), průvodce po celou dobu zájezdu, pojištění CK proti úpadku, výlety dle programu (bez vstupů)

Cena nezahrnuje

povinou pobytovou taxu, fakultativní výlety a služby, vstupy, povinný poplatek za průvodce v Dubrovníku a za vjezd do města, komplexní cestovní pojištění, případný příplatek za jednolůžkový pokoj

Novinky e-mailem
 
 
Kontakty
 

CK Karavan s.r.o.

Moskevská 637/6
460 01 Liberec I
tel.: 485 105 510, 485 105 251
fax.: 485 105 254
e-mail: info@ck-karavan.cz

 

Pobočka Děčín:
Prokopa Holého 138/23
405 02 Děčín
tel.: 413 034 359
e-mail: decin@ck-karavan.cz

 
Rychlé vyhledávání
 
icoKal
icoKal
 
Počasí