Telč + zámek Červená Lhota - jednodenní zájezd - Autobusová doprava

Typ ubytování: bez ubytování
Lokalita: Česká republika / Česká republika / Telč
Doprava: Autobus


Telč je město s překrásným historickým náměstím, lemovaným gotickými a renesančními měšťanskými domy s podloubími a bohatě zdobenými štíty, je od roku 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ve městě s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou se alespoň na chvíli vrátíte do dob renesance. Město leží v jihozápadním cípu Moravy, na půli cesty mezi Prahou a Vídní. Podle pověsti je založení města spojeno s vítězstvím moravského knížete Otty II. nad českým knížetem Břetislavem v roce 1099. Právě vítěz se zasadil o založení kaple, později kostela a osady, dnešního Starého Města. Největšího rozmachu doznalo město za panování Zachariáše z Hradce v 2. polovině 16. století. Počátkem 19. století už hrála Telč významnou roli v celém jihozápadním regionu Moravy, která ještě vzrostla s příchodem železnice v roce 1898. Zdejší kulturní i hospodářský život dostal nový náboj, město ožilo, rostlo a získávalo na významu.
Vodní zámek Červená Lhota se řadí k nejkrásnějším „pohádkovým“ zámkům v České republice. Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku. Označení Červená Lhota se poprvé objevilo v roce 1602. Název vycházel z nové barevnosti omítek tvrze. Dále zámek vlastnil císařský rytmistr Antonio Briccio a následně Vilém Slavata z Chlumu a Košumberka. Za jeho vlády došlo v letech 1658 – 1678 ke stavebním úpravám, které proměnily někdejší tvrz v barokní zámeček užívaný jako letohrádek. Zámek dále vlastnili např. rod Windischgrätzů, baron Ignác Stillfried a Heinrich Eduard Schönburg - Hartenstein. V roce 1934 vznikla na Červené Lhotě hrobka rodiny Schönburg-Hartenstein. Od roku 1949 je zámek zpřístupněn veřejnosti.

 

Nástupní místa:
Liberec, Jablonec nad Nisou, Hodkovice nad Mohelkou, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Praha

 

  • Náměstí Zachariáše z Hradce, Telč
  • Náměstí Zachariáše z Hradce, Telč
  • Věž sv. Ducha
  • Zámek v Telči
  • Zámek v Telči
  • Zámek Červená Lhota
  • Zámek Červená Lhota
  • Zámek Červená Lhota

Program zájezdu

1. den - 1. den:

 Příjezd do historického města Telč v dopoledních hodinách. Prohlídka náměstí Zachariáše z Hradce s dochovanými vroubenými malebnými domy se štíty a podloubími odpovídající svým rozsahem přibližně stavu při založení města. Plochu náměstí v jeho východní polovině zdobí dvě kašny a Mariánský sloup. Návštěva Věže sv. Ducha. Pozdně románská věž z 1. poloviny 13. století je nejstarší dochovanou stavební památkou ve městě, je vysoká 49 m. Vyhlídková věž se zajímavým pohledem nejen na historické jádro města, ale i na Staré Město, Následuje prohlídka renesančního zámku, který byl s historickým centrem města roku 1992 zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Na telčském zámku se natáčely slavné české pohádky jako Pyšná princezna, Jak se budí princezny, Z pekla štěstí a další. Fakultativně možnost návštěvy telčského podzemí. Klikaté telčské katakomby v minulosti sloužily většinou jako skladovací prostory, ale někdy se také stávaly posledním úkrytem telčských obyvatel před nepřáteli. Příjezd do zámku Červená Lhota v odpoledních hodinách. Drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených (Zlatovláska, O zatoulané princezně, O kráse a štěstí či Princezna na hrášku) a návštěvníky na první pohled upoutá svou romantickou podobou. Zámek nabízí kromě prohlídky interiérů i projížďku na lodičkách po zámeckém rybníku. Celý zámek lze obejít po souši okolo rybníka, odkud se lze kochat různými pohledy na celou čtyřkřídlovou stavbu. Návrat ve večerních hodinách.
 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Bez ubytování
990 Kč/osobu

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autokarem, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupné do historických budov, cestovní pojištění

Novinky e-mailem
 
 
Kontakty
 

CK Karavan s.r.o.

Moskevská 637/6
460 01 Liberec IV - Perštýn
tel.: 485 105 510, 485 105 251
e-mail: info@ck-karavan.cz

 
Rychlé vyhledávání
 
icoKal
icoKal
 
Počasí