Lipno + hrad Rožmberk - jednodenní zájezd - Autobusová doprava

Typ ubytování: bez ubytování
Lokalita: Česká republika / Jižní Čechy / Lipno
Doprava: Autobus

Vodní nádrž Lipno leží na Šumavě na horním toku Vltavy v nadmořské výšce 726 m. Protože se jedná o největší vodní plochu České republiky, někdy se jí říká jihočeské moře. Leží v horském terénu, na hranici Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Lipenská přehrada je součástí vltavské kaskády a je jejím nejvýše položeným stupněm. Vody gigantické údolní nádrže Lipno zalily převážnou část rozlehlé vltavské kotliny s četnými nevytěženými rašeliništi.

Hrad Rožmberk patří mezi vůbec nejstarší hrady v České republice. První zmínka pochází z roku 1250, kdy byl hrad uváděn pod německým názvem Rosenberg. Během života pravděpodobného zakladatele hradu Voka z Rožmberka a jeho potomků byl hrad sídlem vladaře a centrem panství. V roce 1601 se novým majitelem hradu stává Jan Zrinský ze Serynu, na kterého hrad nechal přepsat Petr Vok z Rožmberka, který jej vzhledem k vlastní přetrvávající bezdětnosti považoval za dědice. Ten ale náhle zemřel a roku 1612 celý majetek dědí rod Švamberků. Dne 6. února 1620 získává hrad darovací listinou od Ferdinanda II. polní maršál hrabě Bucquoy jako náhradu za dlužné peníze a nevyplacený žold pro své vojáky. V držení šlechtického rodu Buquoyů byl hrad až do roku 1945, kdy byl hrad zestátněn. Během jejich vlastnictví došlo v 19. století k výrazným stavebním úpravám v duchu romantické gotiky, čímž se radikálně změnil vzhled hradu do současné podoby.

 

Nástupní místa:
Liberec, Jablonec nad Nisou, Hodkovice nad Mohelkou, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Praha

  • Lipno
  • Lipno
  • Stezka korunami stromů - Lipno
  • Stezka korunami stromů - Lipno
  • Stezka korunami stromů - Lipno
  • Lipno
  • hrad Rožmberk
  • hrad Rožmberk
  • hrad Rožmberk

Program zájezdu

1. den - 1. den:

Příjezd a návštěva hradu Rožmberk v dopoledních hodinách. Prohlídka reprezentačních místností někdejšího muzea rodu Buquoyů prochází celým prvním patrem hradu. Následuje volný program – strávení času v anglickém parku nebo procházka městem, kde uvidíte např. synagogu, židovský hřbitov, faru z 15. století, přádelnu z poloviny 19. století nebo kostel Panny Marie. Příjezd do střediska Lipno nad Vltavou. Přesun na Stezku korunami stromů. Jedná se o 40m vysokou vyhlídkovou věž a první stezku svého druhu v České republice, která přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna. Uceluje tak nabídku sportovních, výchovných a zábavných aktivit. Po návratu ze stezky následuje okružní plavba lodí po Lipně nebo příjemně strávený čas na místních plážích s možností vykoupání, v restauraci nebo kavárně. Odjezd v podvečerních hodinách.

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Bez ubytování
990 Kč/osobu

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autokarem, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupné do historických budov, cestovní pojištění

Novinky e-mailem
 
 
Kontakty
 

CK Karavan s.r.o.

Moskevská 637/6
460 01 Liberec IV - Perštýn
tel.: 485 105 510, 485 105 251
e-mail: info@ck-karavan.cz

 
Rychlé vyhledávání
 
icoKal
icoKal
 
Počasí