Jeseníky - Autobusová doprava

Typ ubytování: Hotel
Lokalita: Česká republika / Česká republika / Jeseníky
Doprava: Autobus


Dolní Morava - Stezka v oblacích - Jeseník - Praděd - Karlova Studánka - Velké Losiny

 

Jeseníky jsou krásné hory, které pro Vás mají pestrou nabídku cílů a aktivit po celý rok.
V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Podmanivou přírodu s čistým vzduchem horských luk doplňují moderní relaxační centra, zajímavé památky a kulturní akce po celý rok.
Chráněná krajinná oblast Jeseníky zahrnuje Hrubý Jeseník a přilehlé části Hanušovické a Zlatohorské vrchoviny. CHKO Jeseníky byla vyhlášena v roce 1969 na rozloze 740 km². Nejvyšším bodem je vrchol Pradědu s nadmořskou výškou 1 491 m. n. m. Území je z 80 % pokryto lesy.
Jádrem oblasti je nejvyšší moravské pohoří Hrubý Jeseník, který spolu se svým podhůřím, Rychlebskými horami, Králickým Sněžníkem a Nízkým Jeseníkem tvoří takzvanou Jesenickou oblast.
Chráněná krajinná oblast Jeseníky zahrnuje Hrubý Jeseník a přilehlé části Hanušovické a Zlatohorské vrchoviny. CHKO Jeseníky byla vyhlášena v roce 1969 na rozloze 740 km². Nejvyšším bodem je vrchol Pradědu s nadmořskou výškou 1 491 m. n. m. Území je z 80 % pokryto lesy.


Doporučená částka na vstupy dle programu: cca 800,- Kč

Cena nezahrnuje: povinnou pobytovou taxu cca 20 Kč/osoba/noc, vstupné cca 800 Kč/osoba, pojištění na případné storno zájezdu, případný příplatek za jednolůžkový pokoj

Nástupní místa bez příplatku:
Liberec, Jablonec n.N., Hodkovice n.M., Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Praha, Hradec Králové

Nástupní místa za příplatek:
Děčín - svoz do/z Liberec za příplatek 350,- Kč/osoba (svoz je zajišťován vždy min. pro 2 osoby)

  • hora Praděd, vysílač
  • hora Praděd, vysílač
  • Stezka v oblacích
  • Stezka v oblacích
  • Jeseník
  • Karlova Studánka
  • Muzeum papíru a Ruční papírna, Velké Losiny
  • Renesanční zámek Velké Losiny
  • Termály Losiny

Program zájezdu

1. den - 1.den:

odjezd v ranních hodinách a příjezd do lyžařského střediska Dolní Morava. Lanovka Sněžník nás dopraví přímo ke Stezce v oblacích. Ze samého vrcholku nás čekají dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy i na hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Následuje návštěva lázeňského města Jeseník. K večeru příjezd na ubytování, večeře.

2. den - 2.den:

snídaně, návštěva nejvyššího bod Hrubého Jeseníku a Moravy Praděd - jeho majestát však obstarává elegantní  146,5 metru vysoký televizní vysílač viditelný desítky kilometrů daleko. Věž vysílače dokonce převyšuje Sněžku a její vrcholek je proto nejvýše položeným místem v České republice. Vydáme se tedy pěší trasou z Ovčárny až na Praděd,  při sestupu zamíříme k chatě Barborka a poté pokračujeme až do lázeňského města Karlova Studánka, kde nás čeká prohlídka tohoto nádherného města. Je možné zde strávit celý den, kdo se nezúčastní výletu na Praděd. Následuje příjezd a ubytování, večeře.

3. den - 3.den:

snídaně, návštěva a prohlídka Muzea papíru a Ruční papírny ve Velkých Losinách, jež byla na zdejším panství moravského rodu pánů ze Žerotína založena na sklonku 16. století. Je jedním z posledních evropských svědků starého papírnického řemesla, jediná svého druhu v České republice. Krátká zastávka a venkovní prohlídka nádherného renesančního zámku s arkádovým nádvořím. Volný program ve Velkých Losinách, fakultativně možnost relaxace v unikátním termálním parku v ČR – Termály Losiny. Odjezd z Velkých Losin ve večerních hodinách.

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Dvoulůžkový pokoj s možností jedné přistýlky
3 200 Kč/osobu

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autokarem, 2x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu, 2x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

povinnou pobytovou taxu cca 20 Kč/osoba/noc, vstupné dle programu cca 800 Kč/osoba, pojištění pro případné storno zájezdu, případný příplatek za jednolůžkový pokoj

Novinky e-mailem
 
 
Kontakty
 

CK Karavan s.r.o.

Moskevská 637/6
460 01 Liberec IV - Perštýn
tel.: 485 105 510, 485 105 251
e-mail: info@ck-karavan.cz

 
Rychlé vyhledávání
 
icoKal
icoKal
 
Počasí