Kutná Hora + Pardubice - jednodenní zájezd - Autobusová doprava

Typ ubytování: bez ubytování
Lokalita: Česká republika / Česká republika / Kutná Hora + Pardubice
Doprava: Autobus


Kutná Hora je město ve středních Čechách v Hornosázavské pahorkatině. Vě městě žije cca 21 tisíc obyvatel. Centrum Kutné Hory je městská památková rezervace, od roku 1995 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ve 14. století se z Kutné hory stalo nejvýznamnější středisko těžby stříbrných rud a mincovnictví v českých zemích. Mimořádně hodnotné i z evropského hlediska. Za husitství 1422 město vypáleno. Poté proběhla následná obnova dolů a mincovny, nový rozkvět města od 2. poloviny 15. století s českou měšťanskou elitou, jehož výrazem je dostavba chrámu sv Barbory.

Pardubice je statutární a krajské město ve východních Čechách na soutoku Labe s Chrudimkou. Ve městě žije cca 92 tisíc obyvatel. Pardubice jsou město vonící perníkem, osudově spojené se slavným dostihem Velká pardubická steeplechase. Historické centrum je Od roku 1964 je historické centrum městskou památkovou rezervací
První dochovaná zmínka o existenci Pardubic pochází z roku 1295, k roku 1340 jsou už připomínány jako město. Největší rozkvět prodělaly za pánů z Pernštejna. Na konci 16. století a v 17. století nastal úpadek. Nový rozvoj města přišel od poloviny 19. století s připojením města na železnici. Vznikla zde řada průmyslových podniků jako lihovar, cukrovar, továrna na mlýnské stroje, Fantova rafinérie minerálních olejů a další.

 

Nástupní místa:
Liberec, Jablonec nad Nisou, Hodkovice nad Mohelkou, Turnov, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, Praha

  • Chrám svaté Barbory, Kutná Hora
  • Vlašský dvůr, Kutná Hora
  • Vlašský dvůr, Kutná Hora
  • Kostnice, Kutná Hora
  • Pernštýnské náměstí, Pardubice
  • Zelená brána, Pardubice
  • Pardubický zámek
  • Pardubický perník
  • Dostihové závodiště Velké pardubické

Program zájezdu

1. den - 1.den

Příjezd do Kutné Hory v ranních hodinách. Prohlídka historického centra města, návštěva chrámu sv. Barbory - velkoryse navržená gotické stavba s bohatým systémem opěrných pilířů a rozmanitou sochařskou výzdobou. Vlašský dvůr je bývalá královská mincovna a královský palác, národní kulturní památka celoevropského významu, s tisíciletou historií. Kostnice Kutná Hora – Sedlec - Unikátní kostnice pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory je vyzdobena téměř výhradně lidskými kostmi - ostatky celkem 40 000 zemřelých, pozůstatky morových epidemií a obětí husitských válek.

Příjezd do města Pardubice. Nejprve krátká zastávka u Dostihového závodiště Velké pardubické. Následuje návštěva a krátká exkurze ve firmě JaJa jako výrobce tradičního pardubického perníku. Budete přivítáni, seznámení s historií firmy při ochutnávání výrobků z výrobního programu. Pracovníci JaJa perníku jsou ochotni odpovídat na otázky z řad účastníků exkurze. Následuje prodej ve firemní prodejně, která je součástí výrobny. Poté přesun do historického centra města – prohlídka Pernštýnského náměstí, které v současné době slouží jako jedno z kulturních center města. Nachází se zde radnice, východočeská galerie, knihovna a spousta stravovacích zařízení, kde lze strávit příjemný čas. V průběhu roku se zde také konají tradiční akce, ať to jsou městské slavnosti, vánoční trhy, přehlídka automobilových veteránů a další. Zelená brána představuje jednu z nejvýznamnějších dominant Pardubic. Objekt je tvořen vstupní renesanční branou, jejíž průčelí zdobí reliéf vytvořený podle návrhu Mikoláše Alše, zpodobňující erbovní pověst pánů z Pardubic. Ve vnitřním prostoru předbraní se pravidelně konají výstavy místních umělců. Poté prohlídka exteriéru pardubického zámku, který představuje v mnoha ohledech výjimečný památkový objekt. Renesanční palác s reprezentativními sály ukryli Pernštejnové za hradbou mohutných obranných valů. Volný program a odjezd z Pardubic podvečerních hodinách.

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Bez ubytování
890 Kč/osobu

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autokarem, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupné do historických budov, cestovní pojištění

Novinky e-mailem
 
 
Kontakty
 

CK Karavan s.r.o.

Moskevská 637/6
460 01 Liberec IV - Perštýn
tel.: 485 105 510, 485 105 251
e-mail: info@ck-karavan.cz

 
Rychlé vyhledávání
 
icoKal
icoKal
 
Počasí