Třeboň

Třeboň

Město Třeboň se nachází v Jižních Čechách, přibližně v půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem, v nížinné oblasti zvané Třeboňská pánev. Je významným lázeňským městem a zároveň centrem Chráněné krajinné oblasti a Biosférické rezervace UNESCO.

Překrásné prostředí historického města Třeboně obklopeného zelení nekonečných lesů a klidnými hladinami nespočetných rybníků zve k procházkám a výletům. Jsou zde upravované cyklostezky a in-line trasy, milovníci historie a kultury si mohou kromě jiného prohlédnout třeboňský zámek, Schwarzenberskou hrobku či navštívit každoroční letní festivaly a tradiční trhy na Masarykově náměstí. To vše oceňují ročně tisíce lázeňských hostů i mnoho dalších turistů.

Třeboň – lázně

Lázeňské komplexy Aurora a Berta se specializují se na léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a celkovou rekondici těla i mysli. Hlavní a nejtypičtější léčebnou metodou je slatina. V komplexu třeboňských blat uložených v Třeboňské pánvi se nalézají obrovské zdroje tohoto humolitu využívaného pro své léčivé účinky.

Třeboň – ráj pro cyklisty

Cykloturistika patří mezi nejoblíbenější rekreační aktivity na Třeboňsku. Zdejší rovinatá krajina s rozlehlými borovými lesy, staletými hrázemi rybníků a malebnými vesničkami přímo vybízí k výletům na kole. Kvalitní sít značených cyklistických tras Vám umožní obdivovat nejrůznější zákoutí této unikátní krajiny rybníků.Kromě značených cyklotras najdete na Třeboňsku i několik cyklistických naučných stezek, které vás blíže seznámí s přírodou a historií oblasti.

Třeboň - rybníkářství

Celé rozsáhlé území v okolí Třeboně je spojeno s dlouhodobou tradicí stavby rybníků. Tyto umělé vodní nádrže nejsou určené jen pro chov sladkovodních ryb, ale mají i řadu dalších funkcí. V současnosti mají rybníky svoji nezastupitelnou funkci rovněž pro rekreaci – jsou vyhledávány milovníky rybaření, využívány jako místa koupání, jsou cíli turistických i cyklistických výletů a obdivovány pro svou nezaměnitelnou malebnost. Rovněž výlovy třeboňských rybníků jsou vyhledávanou turistickou atrakcí.


Třeboň - seznam zájezdů

Nebyla nalezena žádná data.
Novinky e-mailem
 
 
Kontakty
 

CK Karavan s.r.o.

Moskevská 637/6
460 01 Liberec IV - Perštýn
tel.: 485 105 510, 485 105 251
e-mail: info@ck-karavan.cz

 
Rychlé vyhledávání
 
icoKal
icoKal
 
Počasí